Cyklosprint

Bitva u Chlumce - výročí, se SKC Ústí nad Labem

 

 

 categoryimage
sobota, 24. srpen 2013 od 07:00 hod. do: 17:00

 

 
 

Letošní veeeeliká akce Ústeckého kraje - tam přeci nemůžeme chybět!

V rámci doprovodných akcí oslav 200. výročí bitvy u Chlumce, organizuje SKC Ústí nad Labem pro širokou veřejnost cykloturistickou vyjížďku. Výlet, na kterém se dozvíte řadu zajímavostí, bude svými trasami kopírovat tehdejší pohyb armád na našem a zčásti na Německém území. Po odjezdu z Ústí se napojíme na starou poštovní cestu a zpětně se vrátíme v blízkosti dálnice do Krásného Lesa, Nakléřova a Chlumce. Obtížný úsek na vrchol Krušných hor lze zvládnout dvojím způsobem. Náročným výstupem na kole nebo cyklobusem do Adolfova a dále do Fojtovic, kde se účastníci napojí na připravenou trasu. Nabídka: cyklobus pro účastníky akce zdarma, občerstvení pro účastníky akce zdarma!!
Sraz účastníků: Všebořice, konečná linky 54, 56. v 8:00 h, odjezd 8:10 h. Sraz účastníků, kteří použijí cyklobus v 8:40 h na autobus. zastávce Divadlo. Pozor: kapacita vleku 36 kol.Sraz v Teplicích v 7.h. u bývalé Shellky,kdo se chce napojit v Unčíně,tak v 8.40h. před hotelem Na konci (vjezd do Krupky z Přestanova).Vedoucí za CT Pavel Vořech.
Směr trasy Všebořice - Chlumec – Unčín – Kyšperk - Supí hora – Fojtovická pláň – Fojtovice – podél potoka Mohelnice – Hartannsmühle – Fürstenwalde - stará poštovní cesta (Teplice-Dresden) – Krásný Les hranice – Krásný Les obec (občerstvení) – Nakléřov. V dalším úseku cesty se zastavíme u jednotlivých pomníků, které nám dnes připomínají jednu z největších bitev na našem území

 

Místo Teplice u bývalé Shellky od 7.h., sraz pro spáče v Unčíně před hotelem Na konci v 8.40h. (vjezd do Krupky z Přestanova)
Kontakt Pavel Vořech,tel.725858313
cca. 80 km,startovné pro všechny zdarma,občerstvení zajišťuje SKC Ústí n/Labem v Krásném Lesu,zájemci se mi tradičně ohlásí dopředu.

Zpět

Free business joomla templates