III. Ročník orientačního sranda závodu UPDATE

 

 

 categoryimage
neděle, 11. srpen 2013 od 09:30 hod. do: 13:00

 

 
 

Už tradiční srandazávod. Aneb, když si myslíš že to tady znáš přesvedčím tě, že zase tak jednoduché to není :-)

PRAVIDLA:

Tentokrá se závodí po jednotlivcích. Start v 10:00 hromadně. Cíl ve 13:00 hod. v Dubí u Jindry, kde bude obžerstvení :-)

V překladu pro nematematiky neprognostiky atd. prostě dostanete mapu, na ní několik koleček... (kontrol) Není možné v limitu projet všechny kontroly. Na startu, nebo v průběhu závodu si určíte vlastní trasu a kontroly, které objedete dle svých možností. tzn. nemám rád kopce, pojedu po rovině nasbírám více kontrol za méně bodů, nebo jsem silný jezdec, pojedu pro lepší body, ale nestihnu jich tolik - a teď bude záležet, jak si to rozvrhnete abyste dojeli včas a pokud možno s co největším počtem bodů - a v tom je ten vtip - silného jezdce může třeba potkad defekt, nebo prostě nestihne limit (dostane penalizaci) a pak i výkonostně horší cyklista může být na bedně - přesto že jel po rovině ale nasbíral hodně kontrol. A teď bude zajímavé kdo to vyhraje? projeté kontroly ze zaznamenávájí na hrací kartu unikátními razítky na kontrolách.

Zde jsou podrobnější pravidla, můza už nefungovala, tak jsem to zkopčil...

Bodování, kontroly:
Kontroly umístěné v terénu budou obodovány v rozmezí od 10ti do 50ti bodů dle obtížnosti jejich dosažení. Maximální počet bodů bude včas určen. Jednotlivé kontroly budou označeny a na nich připraveny unikátní razítka, aby nebylo možné jednotlivé kontroly zaměnit (fotit netřeba). Od získaných bodů za posbírané kontroly se odečítá penalizace za pozdní příjezd, prvních 5 minut 2 body za každou započatou minutu zpoždění, od 6. minuty pak 5 bodů za každou započatou minutu zpoždění. Příjezd o více jak 60 minut později znamená diskvalifikaci.

Jak se určuje pořadí:
Hlavním úkolem je posbírat co nejvíce bodů, tedy prvním srovnávacím kriteriem jsou získané body za nalezené kontroly. Myšleno body po započtení penalizace. Tedy, když nasbíráte například 35 bodů, ale přijedete 6 a půl minuty po limitu, máte 20 penalizačních bodů, tedy 15 bodů. Druhým kriteriem je čas, jaký jste na sesbírání bodů potřebovali. Tedy, když bude mít jiná hlídka 15 bodů, ale přijela třeba minutu před limitem, má sice stejně bodů, ale v pořadí bude před Vámi, protože na získání stejného počtu bodů potřebovala méně času. Pokud by ani po porovnání času nebylo možné určit lepší tým, rozhoduje losování (ale to se asi nestane).

Mapy se zakreslenými kontrolami budou k dispozici na startu a stejně tak i fotografie míst s kontrolami.

Místo Teplice u Shellky
Kontakt Luboš Brant
cca. 35 km, 9:30 prezence a příprava na start, v 10:00 START.
Pravidla v podrobnostech. Časový limit 180 minut. Po limitu bodová penalizace. Aneb zvol si trasu, kterou zvládneš, a nasbírej tolik bodů kolik stihneš.

Zpět

Free business joomla templates